Jászárokszállási

Széchenyi István

Általános Iskola

és AMI

Bemutatkozás

 

 

 

 

 

 


Jászárokszállás város és a
Széchenyi István Általános Iskola
és Alapfokú Művészeti Iskola

 A város, ahol élünk

Jászárokszállást már 1356-ban is megemlítik az írások. Nevét a város határában található Csörsz-árokról kapta. Jászárokszállás az Jászság északi részén, a Mátra lábánál fekvő kisváros. Közigazgatási területe 77,17 km2. A város múltját nagy tisztelet övezi a lakosság körében. A településnek két műemlék jellegű épülete van, az 1767-ben, barokk stílusban épült római katolikus templom, és a szintén barokk stílusban a XVIII. század első felében épült Külső Fogadó. Műemlék jellegű még az 1783-ban készült Mária-oszlop.

Lakóinak száma 2013. január 1-jén 7910 fő. A lakosság jelentős része számára az ipair park üzemei biztosítanak munkalehetőséget, de sokan élnek még mezőgazdaságból is.

 

Iskolánkról

A város közepén, a plébániatemplom mellett áll a Jászárokszállási Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola központi épülete. Az egyemeletes épületben a felső tagozatos diákok tanulnak, itt található az iskola igazgatósága és titkársága. Az oktatás ezen kívül két telephelyen folyik, a Pethes utcai (Volt bank) épületben, valamint a Szent Vince utcai (volt Rákóczi Ált. Iskola) épületben - ahol az alsó tagozat tanul. A tanulólétszám stabilan 600 fő körül mozog.

Állami fenntartású általános iskolaként nyolc évfolyammal, huszonöt tanulócsoporttal működik. Beiskolázási körzete Jászárokszállás közigazgatási területe (kötelező felvételt biztosító iskola).

A negyedik osztálytól kezdődően német és angol nyelvoktatás folyik. A hetedik és nyolcadik osztályokban az idegen nyelveket emelt szinten (heti öt órában) tanulhatják a jól teljesítő tanulók.

Az iskola integrált nevelés-oktatás keretében ellátja a sajátos a sajátos nevelési igényű tanulók, valamint a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő tanulók fejlesztését is.

Az alapfokú művészetoktatásban zeneművészeti képzés folyik, ahol közel száz tanuló tanul. Akik kedvet éreznek a hangszeres muzsika iránt, a zeneiskolában három tanszakon – zongora, hegedű, gitár – képezhetik magukat.

A tanulók nevelésével-oktatásával 49 fő pedagógus, és 3 fő pedagógiai munkát segítő munkatárs foglalkozik. A jól felkészült pedagógusok élethivatásnak tekintik a felnövekvő ifjúság nevelését-oktatását, szorosan együttműködve a szülőkkel és a városban működő civilszervezetekkel. Rendszeresen részt vesznek tanulóink levelezős tanulmányi versenyeken, valamint sportversenyeken, ahol kimagasló eredményeket érnek el.

 Pedagógiai alapelveink: Idézet az intézményi Pedagógiai Programból:

„1. Iskolánkban olyan légkört kívánunk teremteni, ahol tanulóink otthon érezhetik magukat.

2. Iskolánkban a tanulók teljes személyiségének fejlesztése, valamint a tanulók korszerű ismereteinek, képességeinek, készségeinek kialakítása és bővítése a legfontosabb pedagógiai feladat.

3. Iskolánk – elsősorban a szülőkkel ápolt kapcsolatok révén – folyamatosan részt kíván venni lakóhelyünk életében. ”
 

 

Tetejére

     

 

 

Kezdőlap

Képtár

Diákok

Tanárok

Programok

Eredmények

Kapcsolat

 

Életrajz