Jászárokszállási

Széchenyi István

Általános Iskola

és AMI

Koncert

 

 

 

 

 


Kicsinyek koncertje

Nem lehet egészen boldog ember, akinek nem öröm a zene. Erre az örömre azonban tanítani kell az emberiséget, mert magától nem jut el odáig.

/ Kodály Zoltán/

Egy különleges előadásra szólt a meghívó április19-én a művelődési házba. A Zeneiskola új kezdeményezése, melyből hagyományt szeretnének teremteni – mondta a köszöntőjében Pál Katalin tanárnő. A koncerten, a legkisebbek, az alsó tagozat tanulóinak, - akik néhány éve ismerkednek a hangszerekkel, a szolfézs alapismereteivel - az eddig elsajátított tudását láttuk, hallottuk. Zeneiskolás tanulóink megismerkednek az évek során az alapokkal és ki milyen szorgalmas, tehetséges az évek során eldől, hogy az itt megszerzett tudását hogyan kamatoztatja. Az előadáson citera, hegedű és zongora tanszakosaink mutatkoztak be.

Elsőként a Kis Kabócák alapozták meg a hangulatot citerajátékukkal, Egy Kanásztáncot hallhattunk, majd Moldvai népdalok csendültek fel az előadásukban. Az előadáson 22 zongorajátékot, és 9 hegedűs játékát hallhattuk, A megszólaltatott művek igen változatosak voltak, az ismerős népdalokat együtt dúdoltunk a kis művészek hangszeres kísérete mellett, mint a Hol jártál báránykám, Érik a szőlő, Két szál pünkösdrózsa, Tik csak esztek. Hallhattuk a szél dalát, a kakukk nótáját és számos Bartók Béla által gyűjtött népdalt. Néhányan már Bach műveit, míg mások magyar és külföldi szerzők darabjait szólaltatták meg. Egyéni előadások után hallhattunk egy négykezest, valamint a Suzuki csoport előadásában a vágtázó lovakat, melyet mi nézők is szinte láttunk szemeink előtt.

Az előadás egy meglepetéssel is szolgált, Farkas László zeneiskolánk tanulója saját szerzeményét, a Fecske-táncot zongorázta el, míg Bódis Áron Gossec: Gavotte című művét hegedülte, mellyel április 23-án Karcagon a megyei  vonósversenyen képviseli iskolánkat. Minden gyermek művész. A gond csak az, hogyan maradjon művész felnőtt korában is. /P.Picasso/

Az előképzős szolfézs csoport 14 tanulója Tavaszi dalcsokra humorral, játékossággal, vidámsággal volt teli, melyet előadók, hallgatók egyformán élveztünk és vastapssal jutalmaztuk előadásukat.

Köszönjük ezt az új kezdeményezést, mely fontos a gyerekek szempontjából, ezáltal szokják az előadást, a közönség előtti szereplést. A szülők, az érdeklődők ezzel az előadással betekintést nyerhettek a zeneiskolában folyó munkába, láthatták gyermekeik fejlődését, gyakorlásuk, szolgalmuk munkáját. Az előadó művészet nemcsak tudás, hanem egyszersmind a tudás megmutatni tudása is – mondta Bartók Béla.

A zenei hangok gyönyörűséges dolgok, olyanok, mint a szél játéka, a fény ereje vagy a víz hullámzása. Ezeket a megfoghatatlan érzelmeket, hallható hangokká alakították a kis művészek.

Gratulálunk minden kis szárnyait bontogató művésznek és a felkészítő Csóka Károly, Ivony Edit, Kecskés Istvánné, Méri Judit, Pál Katalin és Pál Mihály Márton tanároknak.

Ha valaki művész, a varázslat tökéletes lesz…
Mert akarom azt, hogy rám figyelj,
láss belém és érezz!

/Miklós Tibor/


 

 

 

 

Kezdőlap

Képtár

Diákok

Tanárok

Programok

Eredmények

Kapcsolat