Jászárokszállási

Széchenyi István

Általános Iskola

és AMI

Recsk

 

 

 

 

 


Kirándulás a Recski Nemzeti Emléktáborba

Ebben a tanévben végre sikerült megvalósítani a történelem munkaközösség szervezésében egy kirándulást a recski munkatábor helyén kialakított emlékhelyre.
1950 és 1953 között itt működött a Rákosi-korszak egyik legrettegettebb munkatábora. Kb. 1700-an voltak ez idő alatt a tábor foglyai, akik a ma is üzemelő kőbányában végeztek szörnyű körülmények között munkát.
A tábort 1953-ban ledózerolták, és ma helyén egy őrtorony, a barakkok és a kórház alaprajza, egy rekonstruált barakk és a büntetőgödör látható. Kialakítottak egy kiállítási épületet, ahol bemutatják a magyarországi táborok hálózatát, és visszaemlékezésekből, valamint egy interaktív digitális felületről ismerhetik meg a látogatók a recskiek mindennapjait.
7. és 8. évfolyamos tanulóink közül 41-en utaztak el a táborba Parti-Tóth Orsolya, Zelei-Molnár Anita és Petőné Gyenes Mária tanárnők kíséretében, ahol a Recski Szövetség munkatársa vezetésével ismerhették meg a magyar történelemnek ezt az időszakát. A történelmi ismereteik alapján számítottak rá a tanulók, hogy nem pozitív élményben lesz részük. Viszont a kiállított személyes élmények, képek, tárgyi emlékek, visszaemlékezések, valamint a múzeum anyaga alapján rálátásuk a korra még árnyaltabbá válhatott, és teljesen jól tudják, mit jelentett a tábor őrei számára kiadott parancs:” Ne csak őrizd, gyűlöld is”!


 

 

 

 

Kezdőlap

Képtár

Diákok

Tanárok

Programok

Eredmények

Kapcsolat